Pas klinowy Super 2B BP/K-1950
Opis
Pas klinowy SUPER i K (czerwony)
SUPER - Do przekładni o dużym obciążeniu oraz częstych przeciążeń. Może wystąpić 1,5% wydłużenie w czasie pracy.
SUPER K - Do przekładni o ograniczonych możliwościach napinania pasa, lub utrudniony jest dostęp do mechanizmu napinania oraz przenoszone są wysokie obciążenia udarowe. Może wystąpić 0,5% wydłużenie w czasie pracy.
Identyfikacja:
SUPER; nazwa pasa w kolorze czerwonym + napis SUPER;
SUPER K; nazwa pasa w kolorze czerwonym+napis/K
Oferowany zakres pasów SUPER:
Pasy; wąskoprofilowe, klasyczne, szerokoprofilowe, profile nietypowe, zespolone, dwustronnego działania.
Charakterystyka:
- kord poliestrowy – maksymalne wydłużenie w czasie pracy do 1,5% długości;
- mieszanki gumowe na bazie kauczuków chloroprenowych – dobra odporność na ściskanie przy jednoczesnej dużej elastyczności;
- rdzeń pasa wykonany jest z mieszanek gumowych z wypełnieniem tekstylnym – dodatkowa wytrzymałość na odkształcenia oraz odporność na ściskanie;
- do pasów w wersji K zastosowano sznurek aramidowy;
- owijka wykonana z tkaniny bawełniano-poliestrowej – duża elastyczność i mała ścieralność, dodatkowe warstwy owijki – znacząco zwiększona żywotność pasów;
- odporność na temperatury od -30°C do +100°C;
- odporność na oleje;
- antyelektrostatyczność;
- duża sztywność przekroju zapewniająca długotrwałą pracę pasa.
Zastosowanie:
W wersji SUPER, zalecanymi warunkami pracy są przekładnie o dużym obciążeniu pracujące przy częstych przeciążeniach. Przykłady: piły tartaczne, pompy i sprężarki tłokowe jedno- i dwucylindrowe, dźwigniki i podnośniki, kruszarki do kamieni itp.
W wersji SUPER K, kruszarki do kamienia, frezarki do asfaltu, pasy jezdne w kombajnach, przekładnie z rolką wysprzęglającą.
Więcej informacji o pasach w katalogu dostępnym na stronie internetowej sklepu.